Jaký byl 3. odborný SFS Festival?
Plný technických detailů, konstrukcí z různých druhů stavebních materiálů a poučení z praxe od profesionálů.
Společnost SFS intec, s.r.o., uspořádala druhý únorový týden již 3. ročník SFS Festivalu se zaměřením na navrhování a montáž upevňovacích prostředků do různých druhů konstrukcí a fasád.
Dvoudenní odborné konference s 25 přednáškami se v krásném prostředí zámku Hrubá Skála zúčastnilo přes 160 návštěvníků z řad architektů, projektantů i stavitelů.
Dvoudenní odborné konference s 25 přednáškami se v krásném prostředí zámku Hrubá Skála zúčastnilo přes 160 návštěvníků z řad architektů, projektantů i stavitelů.
„Těší nás velká účast odborníků na naší konferenci. Je vidět, že specializované téma upevňovacích prostředků přitáhlo profesionály se skutečným zájmem i do lokality mimo krajské město“, komentuje situaci pan Guillaume Pasquier, jednatel SFS intec s.r.o.
Způsob montáží dřevěných konstrukcí byl tématem prvního dne akce. Přednášející, většinou technici a projektanti, se podělili se svými zkušenostmi se spojovacími prostředky a trendy do budoucnosti. Stanislav Biskup, majitel společnosti Dřevostavby Biskup, prezentoval svoje znalosti s výstavbou spřažených dřevobetonových stropů a vzhledem k jejich vlastnostem v nich vidí velký potenciál v dřevostavbách.
Spřažený dřevobetonový strop (zdroj: Ing. Jaroslav Štok)
Milan Peukert, TFH dřevěné skeletové domy, představil výzkum ve spolupráci se stavební fakultou ČVUT, ve kterém hodnotili dřevěné konstrukce s rybinovými spoji s použitím vrutů i bez nich. Závěr výzkumu zněl, že rybinový spoj v kombinaci s paralelně zašroubovaným párem vrutů WT SFS intec prokazatelně významně zvyšuje únosnost přípoje.
Zkouška rybinového spoje s vruty WT_1 (zdroj: Ing. Jaroslav Štok)
Na stezku odvahy a sebepoznání se vydal Radek Ondruch, Taros Nova, když účastníkům ukazoval projekční přípravu i způsob výstavby nové rozhledny na Dolní Moravě. Zkušenosti z této extrémní výstavby nejen obohatily, ale i pobavily účastníky akce. Konec dobrý, všechno dobré.
Na potvrzení tohoto přísloví se těší i Tomáš Holenda z Vesper Homes, který se podělil o vizi budoucího využití LVL materiálů pro nosné konstrukce.
Řada dalších mluvčí prezentovala svoje zkušenosti se dřevem, dřevěnými konstrukcemi, jejich vlastnostmi a možnostmi využití pro architekturu.
Druhý den se přednášející zabývali konstrukcemi fasád, střech, lehkých obvodových plášťů a také požadavky na izolační materiály, montáže otvorových výplní a na revitalizace opláštění.
Pavel Matoušek, Rockwool, ve své přednášce o provětrávaných fasádách představil mimo jiné i technické zajímavosti a tepelně-technické parametry kazetových stěn s přerušeným tepelným mostem – systém Rockprofil.
František Tauchman, Kingspan, hovořil o nových trendech revitalizace opláštění z fasádních sendvičových panelů a o všech technických souvislostech s tím spojených.
Petr Hynšt, Lindab, prezentoval vybrané realizace opláštění v systému LindabConstruline. Společný projekt první hybridní stavby Tamlovka v Jičíně prezentoval Jaroslav Benák z Fermacellu již první den SFS Festivalu, ale i na tento zajímavý projekt pan Hynšt poukázal. V představených projektech byly použity upevňovací systémy firmy SFS intec.
Součástí programu byla i exkurze do výrobního závodu SFS intec v Turnově. Navštívilo ho přes 70 účastníků akce. Na vlastní oči se mohli přesvědčit, v jakém prostředí moderního závodu se vyrábí kovové díly, šrouby a vruty švýcarské kvality.
Součástí konferenčního balíčku byl i CD Sborník, který si můžete zdarma vyžádat na emailu cz.info@sfsintec.biz.